ירדנה מנור – טיולים קרובים

טיול לפולין

הטיול כולל ביקורים באתרים הבאים:
וורשה: בית הקברות היהודי, מסלול הגבורה, רחבת השילוח, אנדרטת גיבורי הגטו, המוזיאון לתולדות יהדות פולין, אנדרטת רפפורט, העיר העתיק האזור האגמים: שייוונטקה ליפקה, "מאורת הזאב", מיקולאוקי, שייט באחד האגמים, כפר הילידים גלינדיה .גדנסק והאזור: טירת מלבורק (בדרך לגדנסק), אתר ווסטרפלאטר, במוזיאון הסולידריות וסיור מקיף בגדנסק. גדניה, חצי האי הל טורון: ביקור בבית בו על פי המסורת נולד קופרניקוס
קראקוב: גבעת הוואוול, העיר העתיקה, הרובע היהודי– בית הכנסת של הרמ"א ובית הקברות העתיק וארוחת ערב בליווי פולקלור מקומי. זאקופנה: כולל עליה ברכבל לתצפית מהר הגובלובוקה

יום 1 מיקולאוקי-שיינטקה ליפקה-מאורת הזאב –אזור האגמים
אחרי נחיתה והתארגנות נצא לאזור האגמים הפולני והים הבלטי המשופע בלמעלה מ 9000 אגמים יערות מוריקים
נהרות ונחלים בעלי חיים. ניסע בבוקר לכפר הציורי שייוונטקה ליפקה (העץ הקדוש) לביקור בכנסיית מרי למרגלות העץ הקדוש שם נאזין לקונצרט עוגב מיוחד. ומשם נמשיך לאחד מהאתרים המדהימים והחסויים בימי מלחמת העולם השנייה מערכת בונקרים עצומים בלב ליבו של יער עבות ממנו ניהל היטלר את המערכה נגד רוסיה של סטאלין במסגרת מבצע ברברוסה האתר כונה בשם הקוד "מאורת הזאב" ובו נעשה ניסיון התנקשות בחייו של היטלר שכשל והיווה את הבסיס לסרט "מבצע ואלקירי" בתום הביקור ניסע לעירה מיקולאוקי ללינת לילה.

יום 2: מיקולאוקי-גיזצקו-גלינדיה אזור האגמים
הבוקר נצא לגיזצקו צפונית לעיירה מיקולאוקי עיירה ובה מבצר טבטוני עתיק ונמל יאכטות מקסים משם נעלה על ספינת טיולים המשייטת בין האגמים לשיט של כשלוש שעות המשלב שייט על האגם והתעלות המקשרות ביניהם בתם השייט נעגון בנמל מיקולאוקי ומשם נצא לכפר הילידים גלינדיה כפר מיוחד הממחיש את ההתיישבות הראשונה באזור לחופו של האגם נצפה בסרט המספר את סיפורו של המקום ונצפה בפסלי העץ המדהימים שבמקום לעת ערב נאכל ארוחת ערב במסעדה האוטנטית שבמקום.


יום3: מיקולאוקי-מלבורק- גדנסק אזור האגמים
אנו עוזבים הבוקר את מיקולאוקי בדרכנו לעיר הנמל גדנסק. נעצור לביקור באולשטיין, עיר שהוקמה במאה ה14 על ידי מסדר הטבטונים נגיע לכיכר העיר העתיקה היפהפיה, נסתובב במקום וקצת זמן חופשי ונמשיך למלבורק ,טירת הלבנים והמבנה הגותי המבוצר והגדולה בעולם שהוכרזה ב 1997 כאתר מורשת עולמית על ידי אונסקו. הטירה נבנתה על ידי מסדר האבירים הטבטוניים וקרויה על שם מריה אמו של ישו הפטרונית של המסדרים הטבטוניים .בליווי מדריך מקומי נערוך סיור באולמות ובחדרים המרשימים ששופצו בפרויקט ענק לאחר שחלקים גדולים של הטירה נהרסו במלחמת העולם השנייה נספר את סיפורם של האבירים שמקורם בארץ ישראל ואת האופן בו חיו וקיימו את אורח חייהם כאבירי צלב ונזירים. כמו כן נבקר במוזיאון לאימבר המגיע מהאזור. בתום הביקור בטירה נמשיך בדרכנו צפונה לעיר הנמל המפורסמת גדנסק שם נבלה בשעות הערב במסעדה מקומית ונראה את העיר היפיפייה בלילה .

יום 4 גדנסק-עיר לחופו של הים הבלטי
לאחר ארוחת הבוקר נצא לחקור את עיר הנמל גדנסק העיר בה החלה מלחמת העולם השנייה ובה החלה המהפכה השלטונית וקריסת הקומוניזם בפולין נחל את ביקורנו באתר ווסטרפלאטר האתר בו פרצה מלחמת העולם השנייה נמשיך בעיר העתיקה והמדהימה של העיר נסייר ברחובות הקטנים והציוריים, בית העיריה, כנסיית מרי המיוחדת, פסל נפטון והמנוף המיוחד שהפך לסמלה של העיר כמו כן נבקר במוזיאון הסולידריות המספר את סיפורה של המפלגה של לך ולנסה והמהפך האדיר שביצעו בפולין.
לינה בגדנסק וארוחת ערב במסעדה מקומית.

יום 5: גדניה –הל-סופוט—חצי האי הל ועיירות נופש לחוף הים הבלטי
ארוחת הבוקר נצא לכיוון עיר הנמל האלטרנטיבית שנבנתה כאלטרנטיבה לנמל גדנסק ונבקר בנמל החשוב לאחר ביקור קצר נמשיך בנסיעה לחצי האי הל –רצועת חול באורך של כ 35 קמ אל תוך הים הבלטי ומרכזת לאורכה עיירות דייגים קטנות וקסומות בראשן העיירה יוראטה ונמל הדייגים המקסים שלה והעיירה הל בקצהו הצפוני של חצי האי הכולל טיילת קסומה לאורך החוף ושרידי בונקרים שישמשו את הצבא הגרמני במהלך המלחמה. לאוהבי מאכלי דגים, נמליץ לטעום את מרק הדגים המקומי באחת ממסעדות הנמל.
בדרכנו חזרה לגדנסק נעצור בעירת הנופש המקסימה סופוט נבקר ברחוב הראשי המהווה מדרחוב מקסים ומיוחד ממנו נמשיך למזח הארוך ביותר בעולם משם שם נצפה על המראה המרהיב של המפרץ ונאזין לקריאות השחפים הרבים.
בשעות הערב נחזור לגדנסק לארוחת ערב

יום 6-גדנסק- טורון- ורשה
לאחר ארוחת הבוקר נשים את פעמנו לכיוון צפון מערב אל טורון העיר שהוכרזה ב 1997 כאתר שימור מורשת עולמית ע"י אונסקו ומפורסמת כעיר הולדתו של האסטרונום קופרניקוס. העיר גם שימשה כמבצרם של אבירי המסדר הטבטוני במאה ה 13. במקום מבנים גותיים רבים ובתים עתיקים מימי הביניים ששמרו על אופיים. נבקר בבית בו על פי המסורת נולד קופרניקוס, נצפה בחומה העתיקה הצופה אל נהר הויסלה ובמבנה הנטוי המיוחד, בית העיריה וכנסיות מיוחדות., נצפה בפסל השייט ונספר את סיפורו, נזהה את החתול על גגות הבתים ששמר על העיר. בשעות הצהרים ניסע דרומה אל עיר הבירה ורשה. עם ההגעה נבקר בעיר העתיקה המשוחזרת לאחר שנהרסה ברובה במלחמת העולם השניה. ארוחת ערב ולינה בוורשה.
יום 7- ורשה -קרקוב
לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור באתרים יהודיים בוורשה. נסייר בגטו הקטן בשריד מחומת הגטו במובלעת בין חלקי הגטו בה עמד גשר העץ שחיבר בין חלקיו. בבית העלמין היהודי ובמסלול הזיכרון מהאומשךגפלאץ- תחנת הגרוש של יהודי ורשה דרך הבוקר במילא 18 לאנדרטת בראשית ואנדרטת רפפורט נסיים את הביקור במוזיאון היהודי החדש. אחר הצהריים נצא בנסיעה לקרקוב בירתה ההיסטורית של פולין.
יום 8: קראקוב עיר הבירה העתיקה
לאחר ארוחת הבוקר נצא לבקר בקראקוב "היהלום שבכתר " העיר שלמעלה מחמש מאות שנים שימשה כבירתה של פולין ונשתמרה כמעט בשלמותה גם במלחמות העולם השונות. נתחיל את ביקורנו ברובע היהודי של קראקוב, רובע שניתן ליהדות קראקוב במאה ה 15 על ידי המלך קזימירז הגדול. נבקר בבתי הכנסת שנבנו לפני יותר מחמש מאות שנים ועדיין עומדים ומספרים את סיפורה של קהילה גדולה ומכובדת. בהמשך נבקר בגבעת הוואבל שם נצפה בקתדרלה הגדולה בה הומלכו ונקברו מלכי פולין. נצפה בארמון המלכותי שעל ראש הגבעה. נמשיך לעיר העתיקה נצפה בבניין האורגים המפורסם, כנסיית מרי היפיפייה ונספר את סיפורו של המחצרץ מקראקוב ולסיום נסיים בארוחת ערב בליווי מופע פולקלור מקומי .
יום 9: זאקופנה: עירת נופש למרגלות הרי הטטרה – קראקוב
לאחר ארוחת הבוקר נצא דרומה לכיוון הגבול עם סלובקיה בדרכנו נעצור בעירה המקסימה והמיוחדת חוחולוב על שלל בתי העץ המרהיבים והבנויים בסגנון המייחד את האזור כמו כן נבקר במפעל לייצור גבינות הכבשים המפורסמות של אזור ההרים .משם נמשיך לסיור להכרת עיירת הסקי והנופש המקסימה זקופנה. נבקר ברחוב בכנסיית העץ המיוחדת ונעלה ברכבת הרים לתצפית מהר גובלובקה, כמובן שלא נחסיר טיול במדרחוב התוסס והצבעוני של העירה .ומהשוק המקסים במקום נאכל ארוחת ערב באחת ממסעדות המקום ונחזור לבית המלון בקראקוב
יום 10: קראקוב מכרות המלח – וורשה – תל אביב
לאחר ארוחת הבוקר ניסע לאחת מהאטרקציות הגדולות באזור קראקוב מכרות המלח של ויליצקה אתר שהוכרז על ידי אונסקו כאתר מורשת עולמית. שם נוכל לצפות בפלא מתחת לפני האדמה פסלים ,כנסיות, נברשות, אולמות תת קרקעיים והכל ממלח. נסיים את הביקור ונצא בנסיעה לכיוון וורשה, בדרך נערוך פיקניק לכיבוד קל. כן נעצור בעיר צנטוחובה לפקוד את כנסיית המדונה השחורה- מקום עליה לרגל והאתר השלישי בחשיבותו בעולם הנוצרי הקתולי. במידה והזמן יאפשר נעצור לזמן קניות קצר באחד ממרכזי הקניות.
לנמל התעופה של וורשה נגיע בהתאם לשעת הטיסה

חשוב: המסלול מתאר את אתרי הביקור אך לא בהכרח את סדר הימים או הביקורים. ייתכנו שינויים בסדר הלינות והביקורים.

רשימת בתי מלון ו/או דומה
מיקוםמלון 4*כתובת אינטרנט
וורשה (1 לילה)HOTEL NOVOTEL CENTRUMwww.accorhotels.com/gb/hotel-3383-novotel-warszawa-centrum/index.shtml
מיקולאוקי (2 לילות)Golebiewskihttp://www.golebiewski.pl/mikolajki
גדנסק (3 לילות)Scandichttps://www.scandichotels.com/scandic-polska/scandic-gdansk
קראקוב (3 לילות)Best Western Premierhttp://www.bestwestern.com/reservations/hotel-types/best-western-premier-hotels/

*המלונות הנ"ל (או דומים להם ברמתם) הינם מדרגה ראשונה ו/או תיירות טובה. רשימת המלונות הסופית תסופק לפני מועד היציאה. ייתכנו שינויים ברשימת בתי המלון.

תאריך יציאהתאריך חזרהמחיר לאדם בחדר זוגיתוספת לאדם בחדר ליחיד
30.8.168.9.161,859$399$

המדריכה של הטיול: רותי פרבמן מדריכה מוסמכת לפולין על ידי יד ושם ומשרד החינוך, בעלת רישיון הדרכה רשמי במוזיאון פולין בוורשה, ובוגרת סמינר אושוויץ, אחת המדריכות הראשונות לפולין משנת 1987 , הדריכה משלחות רבות ובהן משלחות הכנסת, קרן קיימת לישראל, התעשייה אווירית אלתא , ומפעלים רבים אחרים. מדריכת משלחות תלמידים ומשלחות הורים, מדריכת הבית של חברת דרך החופש לנושא פולין, כתבה את המדריך מסע לפולין שהופיע במספר מהדורות.

המחיר כולל: טיסה סדירה עם אל-על במסלול תל אביב – ורשה – תל אביב כולל מסי נמל, דלק וביטחון:
TLV WAW LY0563 05:45 08:45 30.8.2016
8.9.2016 WAW TLV LY0562 21:15 02:10+1

 • 9 לילות במלונות מדרגת תיירות טובה / ראשונה
 • סיורים וביקורים כולל דמי כניסה כמפורט בתוכנית
 • אוטובוס תיירים נוח וממוזג
 • כלכלה: חצי פנסיון – מתוכו ארוחת ערב עם מופע פולקלור (ביום מספר 10 ארוחת בוקר +פיקניק בשעות אחר הצהריים)
 • בקבוק מים לנוסע מדי יום.
 • מדריך בכיר ומנוסה מצוות "דרך החופש"
 • מדריכים מקומיים כמחייב עפ"י חוק
 • אוזניות שמע
 • סבלים בבתי המלון
 • מלווה קבוצה מנהלתי מקומי לאורך כל זמן השהייה .

המחיר אינו כולל:

 • ביטוח נוסעים והוצאות בעלות אופי אישי.
 • תשר למדריך הישראלי.
 • כל מה שאינו מופיע תחת הסעיף "המחיר כולל".

כללי:

 • המחיר תקף לתאריכים הנ"ל בלבד.
 • המחיר מבוסס על מחירי דלק נכון ליום הגשת ההצעה. במידה ויעלו מחירי הטיסות עקב ייקור דלק או יתייקרו המסים, ישתנה המחיר בהתאם.
 • המחיר בשקלים ישולם לפי שער החליפין הגבוה הידוע ביום התשלום.
 • יש אפשרת לשלם עד 3 תשלומים ללא ריבית.
 • כפוף לתנאים הכלליים של "דרך החופש".


ט.ל.ח 6.7.16

בכל שאלה נא לפנות לרוני ארווס
054-4907080

דילוג לתוכן