ירדנה מנור – טיולים קרובים

יפן - ארץ השמש העולה

יפן – ארץ השמש העולה (18 ימים)
המסלול המקיף כולל האלפים היפנים ופארק הקופים
פריחת הדובדבן – ירדנה מנור וחברים
כולל סיור בסיאול (קוריאה)
בהדרכת יאנה אודנופוזוב

יפן – פרוש השם "מקור השמש" 日本, ביפנית הוגים את השם: ניהוֹן ומכונה גם בשם: "ארץ השמש העולה". יפן הינה ארכיפלג איים געשי בצפון האוקיינוס השקט ממזרח לחופי סין, ולמרות היותה מדינה בינונית מבחינת שטחה, יפן היא המדינה השישית בעולם מבחינה תעשייתית, והמדינה השלישית מבחינת עוצמתה הכלכלית. יפן- המוקפת מים מכל עבר, אשר גרמו לבדידותה, אפשרה ליפנים לבנות את זהותם הלאומית והתרבותית – בנפרד מזו של אסיה. כשרצו היפנים, היו נפתחים אל העולם וסופגים השפעות תרבויות מערביות, אך פעמים רבות היו מסתגרים בתרבותם בבידוד מוחלט. בדידות/פתיחות זו, הפכו את יפן לאומה בעלת צביון משלה – אומה מעשית ופרגמאטית, הנכונה להטמיע לתוכה את המיטב מתרבותם של אחרים אך בה בעת – שמרנית ונוקשה, השומרת בקנאות על מסורתה. נבקר באתרים מרהיבים, בערים מודרניות, באזורי הכפר ובנופים ייחודיים של יפן, ותוך כדי כך נערוך הכרות עם התרבות המקומית וההיסטוריה העשירה של המדינה המרתקת הזאת.

תוכנית הטיול

יום 1-2/ תל אביב – סיאול (קוריאה)

 
נצא בטיסה מת"א לסיאול בירת קוריאה הדרומית. עם ההגעה העברה למרכז העיר ויציאה לסיור ראשוני בעיר הכולל: ארמון גייאונגבוק, מוזיאון פולקלור מקומי, כפרבוקצ'ון האנוק, כיכר Gwanghwamun, כיכר Cheonggyecheonארוחת ערב. לינה בסיאול
 

יום 3/ סיאול – האזור המפורז

 
לאחר ארוחת בוקר נטייל בסיאול ובסביבתה. סיאול מייצגת את המודרניות ושיא הטכנולוגיה מצד אחד, ומצד שני שמרנות ושמירה על ערכי קוריאה המסורתי. נסיעה מסיאול לאזור המפורז בין שתי הקוריאות, השריד האחרון של המלחמה הקרה – ביקור בכפר המחולק (מותנה באישור ממשלתי), במנהרת המרגלים שנחפרה מתחת לגבול, גשר השלום ותצפית על קו הגבול השמור ביותר בעולם.לאחר הסיור נשוב לסיאול לביקורבשוק נמדאמון ובמגדל סיאול. ארוחת ערב. לינה בסיאול
 

יום 4/ סיאול – טוקיו (יפן)

 
היום ניתן זמן חופשי לסיור רגלי בעיר סיאול ובהתאם לשעם הטיסה העברה לשדה התעופה וטיסה לטוקיו – בירת יפן. עם הנחיתה ולאחר מעבר ביקורת דרכונים, נצא לסיור היכרות ראשוני להתרשמות מהעיר הסואנת והתוססת ביותר ביפן. לינה בטוקיו.

טוקיו – פרוש השם "הבירה המזרחית". טוקיו מהווה את המרכז התרבותי והכלכלישל המדינה, כאשר היא ממוקמת בחופו המזרחי של האי הונשו שהוא האי הראשי של יפן. טוקיו בירת יפן משנת 1,868 ומקום מושבו של הקיסר. עיר בה ניגודים רבים, תוססת ומתקדמת אשר אין בה רגע דל, לצד עיר של מסורת נוקשה וקפדנית. עיר של ישן מול חדש, של גורדי שחקים מפוארים לצד רחובות עתיקים, עיר של כבישים סואנים ותחבורה מתקדמת לצד פארקים ירוקים וגנים מעוצבים.
 

יום 5/ טוקיו

 
נתחיל את יומנו השכם בבוקר בביקור בשוק הדגים המפורסם של טוקיו (Tsukiji Fish Market). משם נמשיך לביקור במקדש אשר ברובע אַסַאקוּסָה (Asakusa Kannon Temple) שהוקם בשנת 628 ע"י שלושה דייגים שמצאו ברשותם את פסל האלה Kannon, אלת הרחמים הבודהיסטית. בחצר המקדש נמצאת קערת קטורת אשר ע"פ האמונה הבודהיסטית, יש בכוחה לרפא מחלות. המקומיים מאמינים שאם בתנועת ידיהם יסיטו את העשן לגעת באיבריהם הפגועים, תעלם המחלה. נאכל ארוחת צהריים במסעדה אורגנית מיוחדת ומשם נמשיךלמוזיאון טוקיו – אדו, המוזיאון הגדול ביפן, המאכלס בתוכו יותר מ-87,000 פריטים. המוזיאון מחזיק ברשותו קולקציית אמנות יפנית הגדולה בעולם הכוללת ציורים, פסלים, מסכות, בדים ועוד… נמשיך לביקור ברובע ובפארק אואנו (Ueno) אשר בתקופת הסתיו מלא בעצים בשלכת בשלל צבעים מרהיבים ובתקופת האביב מלא בעצי דובדבן פורחים. לינה בטוקיו.
 

יום 6/ ניקו (Nikko)

 
יום טיול לעיירה היפה ניקו, השוכנת כ-140 ק"מ צפונית לטוקיו. ניקו הציורית שוכנת בן הרים, יערות ונוף מיוחד. ליפנים יש אמרה "מי שלא ראה את ניקו, לא ראה דבר יפה יותר מימיו". ניקו שופעת במקדשים מרהיבים, בתי תפילה וקבורה מעוצבים בפאר, גגות משופעים מזהב, עמודים מרשימים המעוטרים בדרקונים ופרחים. נתחיל את ביקורנו במקדש טוֹשוֹגוּ (Toshogu shrine) המיוחד, עם הקבר בתוכו אשר נבנה בשנת 1,636 לאחר מותו של השוגון טוקוגאווה איאסו כפועל יוצא של צוואתו המפורשת והוא עדות לגדולתו של השוגון אשר פעל לאיחוד יפן במאה ה-17. מקדש זה הוכרז ע"י ארגון אונסקו כאתר מורשת עולמית. משם נפנה לאגם קטן ויפה המוקף הרים, אגם צ'וזנג'י (Lake Chuzenji), אשר חופיו עשירים בעצי דובדבן הפורחים בחודשי מרץ-אפריל וצבועים בשלל צבעי שלכת בחודשים ספטמבר-נובמבר (אנו מקווים כי בטיולים שמתוכננים במיוחד לתקופות אלו, נזכה ליהנות ממראות משכרים אלו). בדרך גם נראה את פסל שלושת הקופים המפורסמים. לאחר הביקור באגם נמשיך למפלי קגון (Kegon Falls) אשר מימיהם נופלים מגובה של כ-100 מ' ומקורם באגם צ'וזנג'י (כולל ירידה במעלית). נחזור לטוקיו ונמשיך בטיולנו לרובע גינזה (Ginza), אזור קניות מהיוקרתיים, המהודרים והמשובחים ביותר בעולם, נטייל ככל שהזמן יותיר לנו. ארוחת ערב ולינה בטוקיו.
 

יום 7/ טוקיו

 
לאחר ארוחת הבוקר נתחיל בעלייה אל רובע שינג'וקו הססגוני והתוסס לתצפית מרהיבה על כל פרברי טוקיו. נטייל גם בפארק הַרַאג'וּקוּ (Harajuku) , שם מדי יום א' מתכנסים צעירי טוקיו בלבוש מודרני ייחודי. נסיירבמקדש מייג'י (Meiji Shrine), מקדש שינטו המוקדש לקיסר מייג'י, אשר שם קץ לשלטון הפיאודלי ביפן ב-1,867 ופתח צוהר למערב ואל המודרניזציה. בהמשך היום נבקר גם באקיהברה (Akihabara)– "רובע החשמל" של טוקיו. שם נוכל לצפות על מגדל טוקיו המתנשא לגובה של 333 מ' ונראה מכל קצוות העיר. כמו כן נבקר ברובע שִיבּוּיָה (Shibuya) האופנתי המוכר מהסרט "אבודים בטוקיו" ונתרשם מאורות הניאון המעטרות את הכיכר. לינה וארוחת ערב בטוקיו.
 

יום 8/ הבודהה הגדול בקמאקורה – האקונה

 
לאחר ארוחת בוקר נצא בנסיעה לקאמקורה (Kamakura), שם נבקר במקדש הבודהה הגדול. פסל הברונזה בגובה של יותר מ- 13 מ' הוא אחד מסימני ההיכר הידועים ביותרשליפן. משם נמשיך בנסיעה לעיר האקוֹנֵה(Hakone) עיירת הנופש השוכנת על גדות אגם אָשי(Ashi Lakeולמרגלות הר הגעש המפורסם, סמלה הבלתי מעורער של יפן, הר פוג'י. האקונה, השוכנת באזור געשי, מפורסמת במעיינות הגופרית והמינרלים שבה ומהווה את אחד מאתרי התיירות הידועים בעולם, שם גם נעלה על הרכבל לתצפית על עמק אוואקודני(Owakudani). נערוך גם ביקור במוזיאון הפתוח של העיר ובו אוסף נדיר של פיסול מודרני ובינלאומי, אשר נחשב לאחד המוזיאונים הטובים בעולם. משם נמשיך לשיט על אגם אשי. בערב נרחץ במרחצאות המים החמים (Onsen) באזור. כולל ארוחת ערב. לינה בהאקונה.
 

יום 9/ הר פוג'י – ג'יגוקודאני (פארק הקופים)- מינוקמה

 
הבוקר נצא לכיוון נאגאנו פארק הקופים – נקווה שנזכה לראות את קופי השלג אדומי פנים משתכשכים בבריכות הגופרית החמים המעלות אדים, אלה הם קופי המקוק היפני, בעלי חיים הניחנים ביכולת הישרדות וביכולת למידה יוצאות מן הכלל. משם נמשיך בנסיעה בנופיי האלפים היפניים ונחזה בטבע הרב גווני שמסביב: יערות, פסגות מושלגות, נחלים ונהרות, מקדשים רבים וכפרים מסורתיים. נמשיך דרומה דרך מטעי התפוחים וחוות הווסאבי שם נעצור לביקור בחוות ווסאבי ונמשיך לעבר העיר מצומוטו, המוכרת בזכות טירת הכתר – טירת מֵצוּמוֹטוֹ Matsumoto)). במידת ההספק נמשיך לטסומאגו (Tsumago) שם נצא למסלול הליכה מקסים, קל ומתגמל של כשעתיים בטסומאגו ומאגומה .(Tsumago and Magome) נמשיך בנסיעה לעיירה מינוקאמו (Minokamo) שם נבלה את הלילה. לינה וארוחת ערב במינוקאמו.
 

יום 10/ מוזיאון סוגיהרה – טקייאמה (האלפים היפנים)

 
בבוקר נצא ליאוֹצוּ (Yaotsu) לבקר במוזיאון סוגיהרה (Sugihara Chiune Museum) חסיד אומות העולם שקשר את גורלו עם העם היהודי והציל יהודים רבים בזמן מלחמת העולם השנייה. לאחר הביקור נצא בנסיעה לעיר העתיקה הקסומה טַקַייאמַה(Takayama) הנמצאת בלב האלפים היפנים… עם ההגעה נצא לסיור בין הסמטאות הציוריות של הכפר אשר רחובותיו ובתי העץ והקש שבו השתמרו היטב כמו לפני מאות שנים. נבקר גם במוזיאון ה"מרכבות" (Yatai Kaikan) שם מאוחסנות העגלות המקושטות והמרהיבות בהן משתמשים פעמיים בשנה, באביב ובסתיו, בפסטיבל "מרכבות האלים". כולל ארוחת ערב. לינה בטקייאמה.
 

יום 11/ טקייאמה – שירקאווה-גו (האלפים היפנים) – קאנאזאוה

 
בשעות הבוקר המוקדמות נצא לגדות הנחל, לשוק הבוקר הססגוני של העיירה, בו נשמרת מסורת בת מאות שנים, כאשר התוצרת החקלאית של כפרי האזור נמכרת בשעות הבוקר. לאחר שיטוט בדוכני השוק ובין הסמטאות הציוריות של העיר נצא לכפר שירקאווה-גוֹ (Shirakawa-gō), כפר יפני מסורתי, גם הוא בנוי כולו עץ וקש. נבקר במוזיאון הפתוח בו תצוגה של בתי איכרים שנבנו בצורה ייחודית המתאימה לאקלים במקום. סגנון ייחודי זה – "גאשו זוקורי", אשר מאפיין את האזורים החשופים לכמויות שלגים משמעותיות בתקופת החורף ומגן על הבתים מפני קריסה, מוכר כאתר מורשת עולמית של אונסקו. לאחר הביקור בטאקאיימה נמשיך לקָנָאזָאווֵהשם נבקר תחילה במוזיאון המאה ה- 21 ולאחר מכן נשוטט ברחובות הסמוראים העתיקים. ארוחת צהריים ולינה בקנאזאווה.
 

יום 12/ קנאזאווה (דרך החוף המערבי)– אוסקה

 
קאנזאווה שהיתה כפר קטן שהחל להתפתח במאה ה- 16, נשלטה במשך 300 שנים על ידי המשפחה הגדולה השניה בגודלה ביפן. השלטון השכיל לשמור על העיר ממלחמות ואף נתן דחיפה עצומה לפיתוח חיי האומנות שפרחו בעיר, בשעה שבאזורים אחרים הושחזו חרבות ונרקמו מזימות. נתחיל את ביקורנו בגן קֵנרוֹקוּאֵן(Kenrokuen Park) – גן זה נחשב לאחד משלושת הגנים היפים ביותר ביפן והוא לבדו מצדיק ביקור בקאנזאווה.ניסע לאורך הים לראות את מצוקי טוֹג'ינבּוֹ (Tojimbo Cliffsמצוקים אדירים המזדקרים מתוך ים יפן (ונחשבים למקום פופולרי להתאבדויות באזור – ביפן שיעור ההתאבדויות מהגבוהים בעולם) אל עבר העיר אוסקה. עם ההגעה נבקר ב- Floating Garden Observatory – גורד שחקים ענק, נעלה במעלית מהירה ונראה את כל אוסקה פרוסה מתחת, ההרים מסביב לעיר, הים, ארכיפלג האיים מהם מורכבת העיר, הגשרים העצומים שמחברים בין האיים ועוד. נבקר באזור דוֹטוֹנבּוֹרי ( (Dotonbori המלא במקומות בילוי, קניות ומסעדות משני צידי הנהר (Dotonbori-kawa) ובעוד אתרים נוספים. בערב נצא לארוחת ערב. לינה באוסקה.
 

יום 13/ אוסקה– רכבת הבולט – הירושימה

 
לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל הירושימה ברכבת ה"בולט" המפורסמת – השינקָנסֶן (Shinkansenאחת מהרכבות המהירות בעולם, הנוסעת על פס מגנטי ומרחפת מעליו לפרקים במהירות העולה על 300 קמ"ש. הירושימה – העיר שספגה את פצצת האטום במלחמת העולם השנייה, אחד מהאירועים הטראגיים והקשים במאה- 20. מאז שוקמה העיר כל כולה מטרה אחת – קידום השלום והאחווה והתנגדות לנשק גרעיני. בבוקר נצא לסיור בעיר ונבקר בפארק ובמוזיאון השלום. נבקר גם בגן שוּקיאָן היפייפה , שפירושו "גן הנוף המכווץ" (Shukkien Garden). נצא בשייט לאי מיאָגִ'ימה (Miyajima) זהו האי המקודש הידוע ועליו נמצא ה"מקדש הצף(Tsukushima‑Jinja) ובו שערי הכניסה – טורי (Torii). האי נחשב ל"אחד משלושת המקומות עם הנוף היפה ביותר ביפן". ארוחת ערב ולינה הירושימה.
 

יום 14/ קורשיקי – אוקיאמה

 
לאחר ארוחת הבוקר במידת האפשר (כפוף לאיזור הרשויות) נעצור תחילה ונבקר במפעל המכוניות מאזדה– מקור ההכנסה ל 70% מתושבי הירושימה. נתוודע לסגנון העבודה המרשים ונראה את החידושים האחרונים משם נמשיך להירושימה. לאחר מכן נצא בנסיעה אל עבר העיירה קוּרָשיקי (Kurashiki). עיירה זו, המרושתת תעלות מים, שימרה צביון מסורתי ובמקביל אפשר לראות בה את השינויים שחלו במאה ה- 19, כאשר חדשנות תעשייתית נכנסה ויפן הפכה למדינה מתועשת.. נמשיך בנסיעה אל אוקאימה שם נבקר בגן קוֹרָאקוּאֶן (Korakuen Garden) – אחד משלושת הגנים היפים והמטופחים ביפן – שם גם נוכל לראות את פריחת הדובדבן במלוא עוצמתה בתקופת האביב, משם נמשיך לארוחת ערב. לינה באוקיאמה.
 

יום 15/ אוקאימה- מנזר זן – קיוטו

 
בבוקר לאחר ארוחת הבוקר נצטרף לאחד המנזרים הבודהיסטים – כדי להשתתף ולחוות מדיטציה במנזר זן. לאחריו ניסע אל עבר הבירה העתיקה קיוטו. (קיוטו Kyoto) אשר שימשה כבירת הקיסרות היפנית מעל 1,000 שנים (794 – 1,868), ונבנתה כהעתק של בירת סין דאז, ברחובות שתי וערב, כשארמון הקיסר בצפון העיר.קיוטו עיר קסומה ובה מרוכזים רבים מהמקדשים הבודהיסטים ומשכני השינטו ביפן והיא ללא ספק אחת הערים המרשימות והמרתקות ביפן. קיוטו, על אלפי מקדשיה, משמשת עד היום מרכז תרבות מסורתית-יפנית, ומרכז הפילוסופיה והאומנות של יפן. בערב נצא להופעת בית שלום – יפנים אוהבי ישראלארוחת ערב, לינה בקיוטו.
 

יום 16/ קיוטו הבירה העתיקה

 
יום מלא פעילות לפנינו. נתחיל בביקור בארמון הקיסר וטירת השוגון שנדמה כי נשארו בדיוק כפי שהיו מלפני מאות בשנים. נבקר במקדש קִינקָאקוּגִ'י (Kinkaku Ji), הנקרא גם מקדש פבליון הזהב. המקדש בנוי על שפת אגם קטן, הוא מצופה כולו זהב ובולט על רקע ההרים הירוקים סביב ומוגדר כנכס עולמי ע"י אונסקו. נמשיך לטירת ניג'ו(Nijo) מקום מושבו של השוגון, גם הוא מוגדר כנכס בעל חשיבות עולמית. נבקר גם במקדש ריוֹאנגִ'י(Ryoanji) המפורסם בזכות גן האבנים שבו (Stone garden), והוא דוגמא מצוינת לעיצוב גן "יבש", שבו מגולמת כל תורת הזן. לא נוותר על מקדש קיוֹמיזוּ(Kyomizu Deraמהמפורסמים במקדשי קיוטו, בו מרפסת עץ אשר ממנה נשקפת קיוטו העתיקה על הסמטאות העתיקות והצרות, חנויות הקרמיקה ובתי התה המסורתיים שלה. נמשיך למקדש היאן, אשר נבנה בסגנון של ארמון סיני מסורתי ובו הגן היפיפה עם מבנה עץ שבנוי על המים. בערב נצא לראות את רובע גיוֹן (Gion) – רובע הגיישות (המארחות המסורתיות), המפורסם בכל יפן ושומר על אופיו ועל המסורת העתיקה, שם גם נהנה ממופע יפני המייצג את מיטב המסורת היפנית. כולל ארוחת ערב, לינה בקיוטו.
 

יום 17/ נארה – אוסקה

 
בבוקר נסיים את סיורנו בקיוטו ולאחר מכן נצא בנסיעה לנארה (Nara) שנבנתה במאה השמינית ושימשה כבירה פחות ממאה שנים. מתקופה זו נותרו מקדשים רבים בפארק גדול ויפה, שאיילים משוטטים בו בחופשיות. נבקר במקדש טוֹדָייגִ'י (Todaiji) מקדש בודהיסטי, מהמרשימים במקדשים היפנים. זהו מבנה העץ הגדול בעולם, ובו פסל בודהא ענק מברונזה, שגובהו 16 מטרים. נבקר גם במקדש קסוּגָה (Kasuga) – מוקדש לישות המופקדת על הגנת העיר ואחד המקדשים הפופולאריים בנארה. בשביל המוליך למקדש מקבלות את פני המבקרים מאות מנורות אבן המסודרות בטורים ארוכים, אליהן מצטרפות במתחם עצמו מנורות ברונזה רבות שנתרמו על ידי המאמינים. נבקר גם בגן האיילות – הגן המקיף את המקדשים ובו איילות הנהנות מהצומח שבו. לאחר מכן נשוב לאוסקה להמשך סיור ככל שהזמן יותיר. ארוחת ערב ולינה באוסקה.
 

יום 18/ אוסקה – סיאול – תל אביב

 
בהתאם לשעת ההמראה ניפרד מיפן בברכת סיוֹנָרָה (להתראות…), נצא אל שדה התעופה ונעלה לטיסה לסיאול ומשם טיסת המשך חזרה לישראל.
 
סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים.
 
תאריכי יציאה:
14 – 31 מרץ 2015/ פריחת הדובדבן
בהתאם להזמנת הטיסות

מחיר הטיול לנוסע בחדר זוגי (מבוסס על 24 נוסעים):
5,679$ דולר ארה"ב.
* תוספת ליחיד1,079$ דולר ארה"ב.
* תנאי תשלום 6 תשלומים (תשלום ראשון 4 חודשים לפני היציאה), נשמח לקבל מוזמן (דולרי או שקלי), המחאות, העברות בנקאיות. תוספת לתשלום בכרטיסי אשראי 2%

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות.
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון לאוקטובר 2014).
* מלונות מדרגת תיירות טובה / ראשונה; לילה אחד בחדרים יפניים טיפוסיים.
* חצי פנסיון.
* צ'ופרים ופינוקים לאורך הטיול.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור מלאים כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג, נסיעות ברכבות מהירות, שיט וכו'.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 150$.

המחיר אינו כולל:
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ למדריך הישראלי (נהוג להשאיר 3$-5$ ליום)

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום בסך 150$, יתרת התשלום בעד שישה תשלומים שווים חודשיים (התשלום הראשון ארבעה חודשים לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן, העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית. על תשלום בכרטיסי אשראי תחול תוספת 2%.
תנאי ביטול הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 150$ שלא יוחזרו. מ 30-45 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 20% מעלות הטיול, מ 15-29 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 35% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 75% מעלות הטיול, מ 3 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין שבמקרים בהם כרטיסי הטיסה יכרטסו זמן רב לפני מועד היציאה, יחולו דמי ביטול כרטיסי הטיסה על אלה המבטלים כמתחייב מחוקי הביטול של חברות התעופה (יתכן אף מחיר הכרטיס במלואו).
מומלץ כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).

הערות חשובות:
* התוכנית מתארת את אתרי הביקור אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים.
* המחיר אינו כולל כל מס ו/או היטל שיוטלו עד למועד היציאה לטיול.
* מחיר הטיול נכון למחירי הטיסות ושירותי הקרקע הידועים בחודש אוקטובר 2014,
*יש להדגיש, להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינויו/או מחדל הקשור בחברת תעופה כלשהי אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת "דרכים" והאחריות כולה תהיה על חברות התעופה במקרה זה וכי "דרכים" תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
* בין 20-23 מטיילים תוספת 99$ לאדם.
* בין 16-19 מטיילים תוספת 918$ לאדם.

יתרון של דרכים על חברות אחרות
תוכנית הטיול שלנו, ייחודית, מעמיקה ומעניינת – התוכנית נבנתה בעזרת צוות המדריכים המיומנים שלנו, ולאחר התייעצות עם אנשים שחייו ביפן ומכירים אותה היטב. התוכנית מקיפה וכוללת את כל הדברים שחשוב לראות כדי להכיר ולהבין (קצת) את יפן. לדעתנו זו תוכנית הטיול הטובה ביותר האפשרית.
התוכנית שלנו כוללת אל כל הסיורים והאתרים – אנחנו מבטיחים לכם ימי טיול מלאים, כולל פעילויות בערבים, ללא זמן חופשי, אנו לשירותכם מהבוקר ועד הלילה.
המלונות שלנו נבחרו בקפידה – ממוקמים בערים או בכפרים, כולם נקיים נעימים, מהטובים ביותר (ברוב המקרים) בכל מקום.
הדרכה מרתקת – ההדרכה המקצועית, הקפדנית , המעניינת של מדריכי "דרכים" המנוסים יבטיחו לכם טיול בטוח, מהנה ומרגש.

ויזה ואישורי כניסה
ישראלים לא נדרשים בהצגת ויזת תיור בכניסה ליפן. כמו כן יש לוודא כי הדרכון בתוקף לפחות לחצי שנה מיום ההגעה המתוכנן לפחות ושישנם מספיק דפים פנויים בדרכון. האשרה הניתנת בד"כ היא לשלושה חודשים. מטיילים בעלי דרכונים זרים, מתבקשים לבדוק מול נציגות מדינתם אם יש צורך בוויזה.

ביטוח
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את ביטוח המטיילים באמצעות חברת "דרכים".

בריאות וחיסונים
חובת כל נוסע ליידע את מארגני המסע ומוביליו על בעיה רפואי כל שהיא, אם יש כזו. במסע ביפן מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל האפשר את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש לגשת להתייעצות עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הביקור המתוכנן ביפן.

מידע כללי
הטיול מתוכנן היטב לאור היכרותנו עם יפן, תושביה ומנהגיה ולאור הניסיון הרב שצברנו. עם זאת מתרחשות מעת לעת הפתעות ואף תקלות בלתי צפויות, בשל גורמים שלא תלויים בנו ואשר יש בהם כדי לגרום לשנויים בטיול או לפגיעה ברמת השירותים המובטחת. אנא, קבלו זאת ברוח טובה בהומור ובסבלנות וראו זאת כחלק בלתי נפרד מחוויות הטיול. אנו מבחינתנו נעשה הכל שהטיול יהיה מוצלח.

 
מבט ליפן
שטח: 337,835 קמ"ר, ארץ של איים, מוקפת מים. האיים הראשיים מצפון לדרום, הם הוקאידוהונשו (האי המרכזי), שיקוקו, וקיושו. בנוסף, קיימים עוד כ-3000 איים קטנים יותר בארכיפלג היפני כולו. יפן נמצאת באזור הוולקני מסביב לאוקיינוס השקט, במפגש בין פלטת הפיליפינים, הפסיפית, האירואסייתית והצפון אמריקאית. ישנן רעידות אדמה תכופות ברמות נמוכות וכן פעילות וולקנית מפעם לפעם ולכן ישנם מעיינות חמים רבים.
אוכלוסייה:
 127,692,000 נפש (נכון ל- 2009) מדורגת במקום עשירי מבחינת גודל האוכלוסייה. החברה היפנית היא ברובה הומוגנית מבחינה אתנית ולשונית וכשאר עמי מזרח אסיה, מתאפיינת חזותית בעיקר בעיניים מלוכסנות.
בירה: טוקיו.
משטר: מונרכיה חוקתית.
כלכלה: כלכלת יפן היא הכלכלה השנייה בגודלה בעולם (אחרי ארצות הברית) עם תמ"ג המתקרב ל-5 ביליון דולר, ושלישית (אחרי ארצות הברית וסיןבכוח הקנייה. המטבע המקומי הוא הין היפני, המטבע השלישי הנסחר ביותר בעולם אחרי הדולר האמריקני והאירו. יפן מפורסמת בתעשיות הרכב, האלקטרוניקה והטכנולוגיה העילית, ובסיסן של חברות גדולות כמו טויוטההונדהניסאןמאזדהסוניטושיבה ועוד רבות.. מגזר השירותים של יפן מהווה כשלושה רבעים מהתוצרת הכללית, ומגזר החקלאות– אך ורק 1.6% מהתמ"ג, למרות שליפן אחד מציי הדיג הגדולים בעולם, ו-15% מהדגים בעולם מגיעים מספינותיה.
דת: שינטו 54% (בקרוב), בודהיזם 45% (בקרוב) 0.7 נוצרים (בקרוב). העניין של העם היפני בדת קשור למיתולוגיה, מסורת ופעילות חברתית ולא רק כמקור למוסר או דרך לחיים, ורובם (73%) נחשבים חילונים. אולם למרות חילוניותם רוב היפנים מקיימים את הטקסים והמנהגים הדתיים המסורתיים: תלמידים המתפללים לפני בחינות, זוגות המתחתנים בכנסייה נוצרית והלוויות הנערכות במקדשים בודהיסטים.
שפה: יפנית. 3 סוגי כתב: קָאנְגִ'י, הִירַאגַאנַה ו-קַטַקַאנַה.
מטבע: יֵן יפני‏(Japanese Yen)דולר אחד שווה בערך ל- 100 יין.
אקלים: נמצאת באזור אקלים ממוזג, עם ארבע עונות, אך בגלל אורכה מצפון לדרום, ישנם הבדלים גדולים בין האזורים: הצפון הרחוק קר מאוד בחורף, ואילו הדרום הרחוק הוא סובטרופי. האקלים מושפע גם על ידי רוחות עונתיות שמגיעות מהיבשת לאוקיינוס בחורפים ולהפך.
לוח זמנים ושעון: יפן נמצאת כ-9 שעות ממזרח מערב לקו גריניץ', כלומר ב- 12:00 בצהרים בישראל, השעה ביפן 19:00 בערב.
 

תקציר אתרים וסיורים

 
לנוחיותכם, פרוט של הסיורים והאתרים הנבחרים בטיול. יש לקחת בחשבון כי יתכנו שינויים בסיורים, בהתאם ללוח הזמנים של הטיסות ושיקול המדריך בשטח.

 

טוקיו:

 
פארק הראג'וקו
רובע אואנו
מוזיאון אדו
רובע שיבויה
שוק הדגים
מקדש ברובע אסאקוסה
אודיאיבה
רובע גינזה
רובע שינג'וקו
רובע אקיהברה
 

ניקו:

 
מקדש טושוגו
אגם צ'וזנג'י
מפלי קגון
 

קאמקורה:

 
מקדש הבודהה הגדול.
 

האקונה:

 
הר פוג'י
רכבל לתצפית על עמק הוואקודני
שייט באגם אשי
רחצה במעיינות מים חמים
 

נגנו:

 
טירת מטסומוצו
פארק הקופים
 

טקייאמה (האלפים היפנים):

 
מוזיאון סוגיהרה
שוק הבוקר
מוזיאון פתוח
מוזיאון המרכבות
שירקאווה-גו
ביקור בבית מקומי
 

קנאזאווה:

 
פארק קנרוקואן
מצוקי טוג'ינבו
מקדש איהייג'י
 

קיוטו:

 
טירת השוגון ניג'ו מקדש קינקאקוג'י- פביליון הזהב
מקדש ריונאנג'י
שוק נישיקי
מקדש קיומיזו
דרך הפילוסופים
רובע גיון – רובע הגישות
מופע מוזיקלי יפני
 

נארה:

 
מקדש טודייג'י
מקדש קסוגה
פארק נארה – פארק האיילות
 

הירושימה:

 
רכבת ה"בולט" לאוסקה
פארק ומוזיאון השלום
שייט באגם לאי מיאג'ימה
המקדש הצף- איטסוקושימה
גן שוקייאן
 

אוסקה:

 
סיור בעיר
תצפית מגורד השחקים

ציוד מומלץ לטיול גיאוגרפי
* מזוודה/ צ'ימידן – 120 ליטר, לציוד האישי, תאוכסן בתא המטען של הרכב המלווה. הערה: חברות התעופה מגבילות את גודל ומשקל המטען המותר להטסה, התעדכנו במשרד "דרכים".
* תיק גב/ צד קטן – לסיורים בהם עוזבים את הרכב המלווה.
* חולצות ארוכות וקצרות.
* מכנסיים ארוכים וקצרים.
* בגד ים.
* כובע נגד שמש – מומלץ כובע רחב שוליים או כובע מצחייה עם כיסוי לעורף נגד שמש.
* משקפי שמש.
* מעיל גשם/ רוח – במהלך השהות יש אפשרות לגשם.
* כובע וכפפות לקור
* סווצ'ר/ סודר – מומלץ להביא פליס מחמם מאוד, אטום למים, קל, נעים, ומתייבש במהירות, אולם סודרים מחממים אחרים בהחלט יספקו.
* נעלי הליכה – נעלי הליכה גבוהות, נוחות וקלות.
* נעליים חלופיות – סנדלים או זוג נעליים חלופיות.
* לבנים, לבוש תחתון וגרביים – בכמות מספקת לכל ימי הטיול, ישנה אפשרות לכביסה.
* כלי רחצה.
* עזרה ראשונה – לצרכים אישיים: קרם הגנה נגד שיזוף, קרם גוף, שפתון, קוצץ ציפורניים, פלסטרים, טבליות וכו'. מומלץ לקחת חומרים דוחי יתושים וכן משחה המשמשת למריחה לאחר עקיצות וגירודים. אם אתם נוטלים תרופות באופן סדיר, קחו כמות מספקת לכל ימי הטיול!
* עזרה שנייה – חוט ומחט וכמה כפתורים לתיקון.
* פינוקים, דברים טעימים וספר קריאה – תמיד מעלים את המורל.
* ציוד צילום – לא לשכוח לקחת זיכרונות בכמות מספקת.

מצפים לראותכם אתנו ביפן,
עינת וצוות דרכים.

 
"דרכים Travel" – בית הלל 16 ת"א, טל': 5613883 03 פקס: 5615424 03
בקרו אותנו באתר האינטרנט שלנו: www.drahim.co.ilאם הנך מעוניין/ת להירשם אנא צור עמנו קשר טלפוני 5613883 03
דף הרשמה – יפן, ארץ השמש העולה – 18 ימים/ ירדנה מנור וחברים
 
 מטייל 1מטייל 2
שם מלא בעברית  
שם משפחה
(לועזי כמו בדרכון)
  
שם פרטי
(לועזי כמו בדרכון)
  
תאריך לידה  
מס' דרכון  
תעודת זהות  
טלפון נייח  
טלפון נייד  
פקס  
כתובת Email  
כתובת+ מיקוד  
צמחוני: כן/לא  
סוג החדר: זוגי/יחיד 
דילוג לתוכן