ירדנה מנור – טיולים קרובים

מלטה

יום 1: תל אביב – ולטה
מנמל התעופה בן גוריון נמריא לולטה, בירת מלטה. עם הגעתנו, נצא לסיור בבירת האי. נפתח את סיורנו בביקור בגני הקסרקטין – גני ברקה העליונים (ביצורי העיר), מהם נשקף נוף מרהיב של הנמל הגדול וסביבותיו. נערוך תצפית על קתדראלת סט. ג'ון – הכנסייה המרשימה בסגנון הרנסאנס, הקרויה על שמו של יוחנן המטביל אשר הייתה המרכז הדתי של אבירי מלטה. נעבור דרך כיכר הניצחון ונצפה אל ארמון "האחים הגדולים", מושלי האי, שכיום שייך לבית הנבחרים של מלטה. נותיר זמן לארוחת צהרים ושוטטות בין החנויות הרבות ברחוב הראשי. בתום הסיור העברה לבית המלון.

יום 2: המערה הכחולה – צוקי דינגלי – מוסטה – גני סן אנטון
בתום ארוחת הבוקר, נעשה דרכנו לעבר אחת האטרקציות המרהיבות של מלטה- המערה הכחולה הידועה בשלל צבעי מי הים המשתקפים כתוצאה מהחזרת קרני השמש בשעות הבוקר המושפעים ממיקומה של המערה. הצבעים הזוהרים המוחזרים על ידי הצמחייה התת-ימית ומהמינרלים שעל קרקעית הים – כל אלו מעניקים לה את הכינוי "מערת הקשת". נערוך תצפית מרהיבה במקום. במידה ומזג האוויר יאפשר יוכלו המעוניינים לצאת לשייט בסירות מנוע קטנות אל המערה והנקיקים הסמוכים אליה (בתשלום במקום כי לא תמיד הים מאפשר ירידה לסירות). נמשיך אל צוקי דינגלי המרשימים, הנקודה הגבוהה ביותר במלטה (250 מטר מעל פני הים). שם תפרש לפנינו תצפית מרהיבה ממנה נוכל להשקיף לעבר הסלעים היורדים אנכית אל הים. נבקר בדום של מוסטה, כיפה הבלתי נתמכת בגובה 67 מטר, השלישית בגודלה באירופה ונשמע את סיפור המלחמה המיוחד של המקום. נמשיך לביקור בגני סן אנטון, סמוך למקום מושבו של נשיא מלטה. נקנח את יומנו בביקור בשלוש הערים- סנגלאה, ויטוריוזה, וקוספיקואה ( המכונה בורמלה) שלושת הערים אוחדו למיתחם אחד גדול בעת המצור התורכי על האיזור בשנת 1956, האבירים שנלחמו נגד מהתורכים השתייכו למסדר אבירי סט. ג'ון. בתום הביקור נשוב למלוננו.

יום 3: האי גוזו כולל שייט במעבורת
לאחר ארוחת בוקר נצא לסיור לאי התאום של מלטה ואחד משלושת האיים המרכיבים את הארכיפלג של מלטה, גוזו. נחצה במעבורת ממלטה (כ- 25 דקות) לאי שמרבית מתושביו עוסקים בעבודות אדמה ובדיג כשבירת האי גוזו היא ויקטוריה. נבקר בכנסיית הניסים, טה'פינו שהתפרסמה לאחר ביקורו של האפיפיור במקום. ניסע אל אתר הטבע המיוחד במערב האי, מפרץ דווירה, לחזות ב "חלון הכחול" המרהיב ונצפה אל צוק פנגוס שבעבר יוחסו לו סגולות מרפא. נמשיך לביקור בעיירת הדייג והנופש שלנדי, נבקר בכפר פונטנה ונטעם ממבחר הגבינות, משקאות, ריבות ויינות שבייצור מקומי. נסיים את הביקור במערת קליפסו הצופה אל מפרץ רמלה, שלפי המיתולוגיה זהו המקום בו שהה הגיבור היווני אודיסאוס במשך 7 שנים. נראה את שרידי החומה התת ימי שבנו האבירים כדי למנוע את הפלישה הטורקית בשנת 1565. נשוט חזרה לאי מלטה. חזרה למלון.

יום 4: כפר האומנים טה' קלי – מדינה – רבאט – מרסהשלוק
נתחיל את יומנו בביקור בכפר האומנים טה' קלי, מרכז לעבודות יד מסורתיות – רקמה וניפוח זכוכית ועוד. נוכל לחזות באומנים בעבודתם וגם נותיר זמן לקניות למעוניינים בעבודות יד ובמזכרות. נמשיך לביקור בבירתה הקודמת של מלטה ואחת הערים היפות והחשובות באי, מדינה. נטייל ברחובות ה"עיר השקטה" – עיר מוזיאון, מבוך של סמטאות ומבנים שמורים, נראה את הקתדראלה בסגנון הבארוק המלטזי ונצפה מחומות העיר השוכנת בנקודה הגבוהה באי. נמשיך אל רבאט, העיר שמחוץ לחומות מדינה ומהווה יחד עם מדינה יחידה ארכיטקטונית מרשימה. נבקר במערת סנט פול, הקשורה למסורת של האי על פיה שהה פאולוס במערה זו וממנה הפיץ את הנצרות. נצא בנסיעה דרומה אל עבר הכפרים שנשתמרו בצורה מרשימה בדרום האי. נטייל בין כיכרות ורחובות עתיקים, בהם הזמן כאילו עצר מלכת.

יום 5: מרסהשלוק ושלושת הערים
לאחר ארוחת בוקר ועזיבת המלון נסע לכפר הדייגים הציורי מרסהשלוק שקו המים שלו עמוס בסירות דייגים קטנות הצבועות בצבעי כחול אדום וצהוב מסורתיים והמוסיפות חיות למפרץ שקט זה שבעברו הווה את הנמל דרכו הטיל הצי התורכי את המצור הגדול של שנת 1565. נאפשר זמן חופשי לקניות בשוק המקומי. נמשיך לאתר ההיסטורי הידוע כשלוש הערים: ויטוריוסה, קוספיקואה וסנגלאה, נסיעה דרך קוספיקואה תביא אותנו לויטוריוסה בה נטייל ברחובות צרים שלאורכם בניינים היסטוריים וכנסיות רבות. בסנגלאה נעצור לתצפית על הנמל הגדול. העברה לשדה התעופה וטיסה לישראל.

חשוב! המסלול מתאר את אתרי הביקור אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה או סדר הימים. ייתכנו שינויים בסדרי הביקורים.

**ניתן לשלם במזומן , כרטיס אשראי , שיק מזומן או בהעברה בנקאית***

בברכה,
רוני ארווס 054-4907080
"דרך החופש" מנהל מכירות -קשרי תעופה
Roni.arwas@aviation-links.co.il

דילוג לתוכן